Mayıs 13, 2020 Yazarı İstanbul Tel Sanayi 0

Panel Çit Fiyatları ve Kalite Standartları

Günümüzde bir hizmet alınacağı zaman insanların ilk odaklandıkları noktalardan birisi fiyat olmaktadır. Bu bakımdan panel çit uygulaması yaptıracak olanların da çoğu zaman ilk araştırdıkları panel çit fiyatları oluyor.
Fiyat araştırması, yapılacak işin sürecinin bir parçasıdır. Herkes daha uygun fiyata hizmet alabilmek için piyasa araştırması yapabilir, farklı hizmet sunuculardan teklif isteyebilir. Detaylı bilgi talebinde bulunarak yaptıracağı işin kendisine ne kadara mal olacağını araştırabilir. Fakat panel çit uygulamalarında fiyat değişikliğini etkileyecek birçok etken vardır. Bu yüzden fiyat araştırması yaparken öncelik kalite olmalı, en azından yakın kalitedeki ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapılarak karara varılmalıdır. Firma olarak yılların deneyimi ve tecrübesini sektöre yansıttığımız gibi her zaman en uygun fiyat ve en kaliteli ürün prensibimiz de devam ettiriyoruz. Bu yüzden projelerinizde bizden fiyat almadan son kararı vermemenizi öneriyoruz.

Panel Çit Özelliklerinin Fiyatlandırmaya Etkisi

Panel çir uygulamalarında her firma ve marka kendi kalite standartlarını belirlemekte, imalattan üretime bu standartları takip ederek ürün fiyatlandırması yapmaktadır. Bu yüzden de firmaların politikalarına göre fiyat farklarıyla karşılaşmanız mümkündür.

Panel çit uygulamalarında iyi bir işçilik ve kaliteli malzeme ömürlük çözümler sağlar. Bu yüzden panel çiti kullanacağınız alana göre en doğru özelliklerde ürün niteliklerini belirlemelisiniz. Kaliteyi ortaya koyan nitelikler; panel çit tel kalınlığı, kutu profil boya kalınlığı, boya tekniği ve özellikleri, kutu profil et kalınlığı ve panel çit kaplama özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Panel çit tel kalınlıkları 4 mm’den başlayıp 5 mm’ye kadar çeşitli kalınlıklar bulunuyor. Tel kalınlıkları arttıkça panel çit fiyatları da artmaktadır. Kutu profil boya özellikleri galvaniz ve üzeri polyester elektrostatik boyadır. Kimi firmalar yağlı boya üzerine antipas sellözik boya uygulanmaktadır. İlkinde kullanım ömrü 10-15 yılken ikincide maksimum 5 yıldır. Bu yüzden kutu profil boya tekniği Panel çit fiyatları üzerinde oldukça etkilidir.

Panel Çit Fiyatları ve Çit Kaplama Çeşitleri

Panel çitlerin dayanıklılığını arttıran etkenlerden biri kutu profil et kalınlığıdır. Et kalınlığı 1mm ila 2 mm arasında değişse de asgari 1.5 mm kalınlığında olmasıdır. Panel çit kaplama, firmalar tarafından iki şekilde yapılıyor. Bazıları PVC kaplı panel çit kullanırken firmamız elektrostatik polyester toz boyalı fırınlanmış panel çit ürünleri kullanıyor. Bu da kaliteyi arttırıyor. Ayrıca çit yüksekliği, panel tellerinin aralığı gibi etkenler de Panel çit fiyatları üzerinde farklılık oluşturuyor. Firmamız her zaman en kaliteliyi en uygun fiyata müşterilerine ulaştırıyor.